חנות משקפיים ואופטיקה – מי צריך משקפיים?

תוכן עניינים
Picture of נועה וקסמן
נועה וקסמן

עורכת תוכן ראשית, דניאלסיטו

בחירת זוג משקפי שמש הינה משימה קשה ומורכבת עבור כולם, גם עבור אלו שרוכשים זוג משקפיים לאחר שהזוג הנוכחי כבר אינו מתאים, הן עבור אלו שקונים את זוג המשקפיים הראשונות שלהם. חנויות האופטיקה השונות מציעות מגוון רחב של מסגרות ועדשות על מנת שתוכלו להתאים עבורכם את המשקפיים שתקנו.  

הדרך לבחירת המשקפיים

תהליך בחירת המשקפיים הינו תהליך הכולל מספר שלבים – 

  • השלב הראשון מתחיל בבדיקת ראייה לצורך בדיקת המספר שלכם. 
  • לאחר מכן יש לבחור את המסגרת שהכי תתאים עבורכם. 
  • לבסוף, גם לבחור את סוג העדשה שתרצו. 

לכן, לחנות המשקפיים שתבחרו כדאי לוודא שיש שם אופטומיטריסט מוסמך שיבצע את הבדיקה וידע להתאים עבורכם את המשקפיים בצורה המקצועית ביותר. בשלב הראשון כדאי שתתייעצו עם אנשים מהאזור, יש ערים אשר יש בהם הרבה חנויות משקפיים והדבר יסייע לכם לבחור בין מגוון החנויות הקיימות. כך למשל, יש מספר רב של חנויות משקפיים בעיר אשקלון, איך תבחרו את חנות משקפיים באשקלון אותה תבחרו?

האם אתם זקוקים למשקפי ראייה?

קיימות מספר שאלות שבעזרתן ניתן להבין, או לפחות לקבל תמונה חלקית לגבי השאלה אם הגיע הזמן שלכם לגשת לבצע בדיקת ראייה. אז האם אתם זקוקים למשקפי ראייה?

האם אתם מרגישים שאתם רואים מטושטש מרחוק?

האם התעייפתם לאחר זמן קריאה קצר?

האם לעיתים אתם חווים סחרחורות?

האם לאחר צפייה בטלוויזיה אתם מרגישים עייפות?

האם אתם חשים בכאבי ראש בעת עבודה מול מחשב?

אם עניתם כן לפחות על 2 מתוך השאלות הללו, גשו לבצע בדיקת ראייה שגרתית בסניף הקרוב לביתכם.

תהליך בחירת החנות  

ההבדל בבחירת החנות תלויה גם בסוג המשקפיים אותם תרצו לקנות. אם למשל תכנסו לחנות משקפיים על מנת לקנות משקפי ראייה תרצו לבצע בדיקת ראייה לפני הקנייה. מכאן זה אומר שחשוב לוודא שמי שמבצע את הבדיקה הוא אופטומטריסט מוסמך והבדיקה אמינה וטובה ומתבצעת עם האמצעים והמכשירים החדשים והטובים ביותר. מהצד השני, במידה והמטרה שלכם היא לקנות משקפי שמש, חשוב לוודא שבחנות שתבחרו תוכלו לקבל את עדשות טובות שמגינות בצורה טובה על העיניים מפני קרינת השמש.  

למה לשים לב כאשר בוחרים את המשקפיים 

כשבוחרים את זוג המשקפיים שלכם חשוב לשים לב למספר דברים שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה החכמה והנכונה ביותר עבורכם. משקפיים נועדו כדי לעזור לכם לראות יותר טוב בין אם אלו משקפי ראייה ובין אם אלו משקפי שמש, כל אחת מהאופציות עוזרת לראות בתנאים השונים שאליהן הם מכוונות. אם למשל נבחן משקפי שמש, הם אמורות לעזור לכם לראות יותר טוב כאשר השמש בחוץ מסנוורת ואתם מושפעים ממנה, בעת בחירת משקפי השמש חשוב לשים לב כי המשקפיים יושבות עליכם בצורה יציבה וכמובן שנוח לכם איתם ומתאימה לסוג הפעילות אותו אתם צריכים לבצע.  

אנשים הנוהגים לרכב על אופניים או כל פעילות ספורטיבית אחרת המצריכה שימוש במשקפי שמש. חשוב לבדוק שמשקפי השמש ישבו לכם בצורה נוחה ויציבה על הפנים ולא יפלו בזמן הפעילות. לכל פעילות יש משקפיים ייעודיות וחשוב שהמוכר בחנות ידע להתאים לכם אותם.  

איך יודעים איזה משקפי ראייה צריכים? 

בעיות הראייה מתחלקות למספר גורמים המשפיעות בצורה שונה על בעיית הראיה שיש לכם. יש אנשים הסובלים מקוצר ראייה, שזה אומר שיש להם בעיות לראיה ממרחק ומקשה לבצע פעולות הדורשות את זה כמו למשל נהיגה. לעומתם קיימים אנשים עם רוחק ראייה, במצב הזה יש בעיה לראות דברים בטווח הקרוב, למשל לקרוא ספרים. כאשר אתם בוחרים את חנות האופטיקה אליה תלכו, חשוב לבחון שיש להם את הידע הנדרש לאבחן את הבעיה המדויקת של הראיה שלכם, ולהתאים את המשקפיים שתבחרו לצורך שלכם. באשקלון למשל, אנשים יבחרו ללכת לאופטיקה באשקלון משום שהם מציעים להם גם בדיקת ראיה מקיפה ומדויקת וגם ידעו להתאים עבורם את המשקפיים שיתאימו לצרכים האישיים שלכם. בחנות זו ניתן גם להיעזר בשירותי האונליין שלהם על מנת לבחור את המסגרת שאותה אתם רוצים ובכך להיות יותר ממוקדים בחנות ולהימנע מרעשי רקע.  

 

דניאלסיטו הוא פורטל תוכן ישראלי שכל מטרה הוא להשאיר את הקוראים שלו מעודכנים בכל הנושאים הכי חמים היום. אנחנו מביאים אליכם כתבות וחדשות בנושאים של ביזנס, סטייל, עיצוב הביתף פרוייקטים מיוחדים ונדל"ן. אז תישארו מעודכנים:)

אהבתם את הכתבה?
בטוח תאהבו גם:

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר:

דילוג לתוכן