משקפי ראיה לילדים -ככה נשמור על הילדים שלנו מפני נזקי המסכים

תוכן עניינים
Picture of נועה וקסמן
נועה וקסמן

עורכת תוכן ראשית, דניאלסיטו

משבר הקורונה גרם לאנשים רבים להצמד למסכי המחשב לאורך שעות רבות ביום. לצערנו הרב, גם ילדנו נאלצו לבלות שעות ארוכות מול מסכי הזום והטלוויזיה. לשם כך, חשוב מאוד כהורים שתשימו לב לטיפים הבאים לשמירה על הילדים מפני נזקי המסכים.

ממה נובעת הסכנה מהמסכים?

הסכנה האמיתית ממסכי המחשב והטלוויזיה היא קרינת האור הכחול UV420 שעלולה לפגוע בקרנית ולהאיץ מחלות עיניים כמו קטרקט וניוון ברשתית. קרינה זו נפלטת מהמסכים כל הזמן ולכן עלולה להזיק לעיניים גם כאשר אנו נחשפים אליהם לזמן קצר. מכאן ניתן להסיק שגם חשיפה ארוכה עלולה להיות מסוכנת ולכן מצריכה הגנה על העיניים בתעיקר בתקופה זו.

כיצד נגן על עיני ילדנו מסכנת המסכים?

ההמלצה כדי להתמודד עם התופעה היא עדשות מיוחדות המגינות על העיניים ומסננות 99.9% מהקרינה של האור הכחול. עדשות אלו עשויות מחומר חוסם קרינה בסיוע של ציפוי אנטי ריפלקס או צבע. כתוצאה מכך, יעיני ילדיכם יוכלו להנות מחסימה אפקטיבית של קרני האור הכחול המגיעות מהמסך במטרה לשמור על עיני ילדיכם ועל איכות הראייה שלהם לטווח הרחוק. בנוסף, העדשות יגנו גם על נזקים חמורים יותר שעלולים להיגרם לעיניים כמו נזקים ברשתית לטווח הרחוק. עדשות אלו ניתנות להזמנה באמצעות בדיקת התאמה שגרתית אצל אופטומטריסט וניתן להיוועץ עמו בכל הקשור לנושא.

דניאלסיטו הוא פורטל תוכן ישראלי שכל מטרה הוא להשאיר את הקוראים שלו מעודכנים בכל הנושאים הכי חמים היום. אנחנו מביאים אליכם כתבות וחדשות בנושאים של ביזנס, סטייל, עיצוב הביתף פרוייקטים מיוחדים ונדל"ן. אז תישארו מעודכנים:)

אהבתם את הכתבה?
בטוח תאהבו גם:

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר:

דילוג לתוכן